Wanneer
- donderdag 5 maart 2026 van 19 tot 21 u.
Locatie
Maar liefst 3 procent van de bevolking krijgt in zijn of haar leven te maken met psychotische ervaringen. Iedereen kent in zijn sociaal netwerk dus iemand die met deze problematiek kampt. Toch heersen er rond psychose tal van vooroordelen.
Tijdens deze lezing schetst Stijn Vanheule wat het betekent om een psychose mee te maken, bespreekt hij welke factoren psychotische ervaringen in de hand werken en geeft hij aan wat er helpt om te herstellen.
- 19.00 uur | start
- 21.00 uur | einde & afsluiting met een drankje
Gastspreker
prof. Stijn Vanheule, hoogleraar klinische psychologie en psychoanalyse aan de universiteit van Gent en bestuurder PsychoseNet Belgiƫ. Hij schreef onder meer de boeken 'Waarom een psychose niet zo gek is' en 'Kopzorgen. Psychose begrijpen in 33 vragen'.
De lezing bijwonen is gratis, maar inschrijven is noodzakelijk via deze link.
Dit is een initiatief van UPC KU Leuven, dienst Herstelgerichte Zorg, waar Similes aanwezig zal zijn met een bemande infostand.
Meer info
Sonja Preud'homme, medewerker herstelondersteunende zorg met familie-ervaringskennis
sonja.preudhomme@upckuleuven.be

