'We zien je graag … in Kortenberg'
Tips voor fietsers
Elke fiets moet voorzien zijn van twee lichten: een wit (of geel) fietslicht vooraan en een rood licht achteraan. Je mag de lichten op de fiets, op kledij en/of rugzak bevestigen. Je moet deze verlichting gebruiken tussen het vallen van de avond en het aanbreken van de dag.
Wanneer de zichtbaarheid overdag minder is dan 200 meter (bijvoorbeeld bij mist of zware regenval), moet je jouw fietsverlichting ook aanzetten. Daarnaast dienen fietsen uitgerust te zijn met een witte reflector vooraan, een rode reflector achteraan, oranje pedaalreflectoren en twee oranje reflectoren tussen de spaken van elk wiel of een witte reflecterende strook op de banden.
Nog enkele tips van politie HerKo om als fietser goed gezien te worden:
- Controleer steeds je fietsverlichting voor je vertrekt
- Maak regelmatig je reflectoren schoon
- Zorg in het donker voor voldoende reflectie
- Fietsverlichting is kwetsbaar, reservelichtjes zijn zeker geen overbodige luxe
- Let extra op bij regenweer of mist! Autobestuurders zullen je minder goed zien en kunnen niet altijd inschatten wat je gaat doen
Contact
Contact
Dienst Mobiliteit
- Adres
- Administratief Centrum Gebouw A Dr. V. De Walsplein 30 , 3070 Kortenberg
- Bel ons
- Mail ons

